Loovlaps

 

Usume, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usume ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks.

 

Lapsed vajavad armastavat tähelepanu nii oma vanemate kui õpetajate, lapsehoidjate poolt. Seda tähelepanu saavad nad parimal moel täiskasvanutega koos tegutsedes, ühiselt luues, mängides ja leiutades. Sageli on aga lapsevanemate (ja kindlasti aegajalt ka õpetajate) pead tühjad – “Mida ometi lapsega koos toredat ja arendavat teha?”. Sellele küsimusele vastusena pakub nippe ja ideid loovlaps.ee blogi-veebileht.

 

Loovlaps.ee peamiseks sihtgrupiks on koolieelikute vanemad, lasteaedade õpetajad, lapsehoidjad, algklasside õpetajad, lasteringide juhendajad. Läbi nende inimeste saavad aga kasu eelkõige just lapsed, kes saavad osa põnevatest harjutustest, loovatest ülesannetest. Nii on laste loovus jõustatud ja kujutlusvõime ning mängurõõm toetatud.

 

Veebilehel olevad meetodid toetavad lapse terviklikku arengut, pöörates tähelepanu nii füüsilisele- kui vaimsele arengule, mängurõõmule, kujutlusvõime arengule kui tänapäeval väga aktuaalseks teemaks kujunenud lõdvestusoskuse arendamisele. Meetodid ja harjutused inspireerivad looma ning samas nautima loodut ja kultuuri me ümber.

Ja teate, tegelikult on see leht ka igale täiskasvanule, kes hoolib oma sisemise loova lapse rõõmsast meelest ja lubab endale vahel mängulusti ja eksperimenteerimist!

 

Veebilehel on 6 peamist teemat:

 

  • Kunst ja meisterdamine – toredad ja lihtsad meisterdamisharjutused, mida lastega koos teha;
  • Liikumine – tervislikku eluviisi, liikumismänge, sporti väärtustavad harjutused;
  • Mängud – toredad lastele suunatud mängud;
  • Meelerahu – lõõgastumist ja rahunemist õpetavad harjutused;
  • Lasteköök – lihtsad retseptid lastega koos valmistamiseks;
  • Artiklipank – postitused ja artiklid loovuse teemal, intervjuud.

Loovlaps.ee leht sai loodud Jaana poolt 2017. aastal ja aegajalt postitab siia ka särasilm Kristel.

 

Kui laste loovuse teema Sind huvitab, siis telli kindlasti ka Loovlaps.ee uudiskiri oma postkasti (lehe jaluses on tellimisvorm) ja liitu meiega ka Instagramis ja Facebookis.

 

Rõõmu ja lusti loomisest!

Loovlapse tiim:)

 

Kontakt: jaana@loovlaps.loovuskohvik.ee / 569 569 21