Loovlaps

Jõulueri: unenäopüüdjast inspireeritud jõuluehe

Järgnevat lihtsustatud unenäopüüdjat oleme valmistanud erinevas vanuses lastega nii kodustes tingimustes kui huviringis. Vanema abiga saavad sellega suurepäraselt hakkama ka pere väiksemad.

vahendid

Kui valida “mittejõululikud toonid”, saab seda unenäopüüdjat meisterdada aastaringselt!

  • Vajalikud vahendid:

• pehme käsitöötraat;

• soovitud toonis lõng;

• sukanõel;

• pehmed käsitööpallid

Kuidas teha?

1. Keeruta kaks traati omavahel kokku, nii saad natuke tugevama ringi.

traadid

2. Moodusta traadist ring, selleks pane traadi otsad risti ning keeruta kumbki ots vastaspoole ümber.

ring ring2

3. Võta ringi sisu jaoks pikem jupp lõnga ning sõlmi selle üks ots ümber traadi. Liigu lõngaga ringi keskelt läbi ning tee üks tiir ümber traadi, et hakata järgmisse kohta liikuma. Kui soovid lisada ka palle, siis aja sukanõel lõnga vabast otsast läbi ning torka pall läbi nõela ja libista soovitud kohta.

sõlm1

Kui rohkem lõnga ei soovi ringist läbi panna, siis tee lõpetuseks ümber traadi topeltsõlm ja võid ülejäänud lõnga ära lõigata (või ka rippuma jätta, kui selle lähedusse tulevad niikuinii rippuvad osad).

pallid ring sõlm

NB! Jälgi, et lõng ei oleks liiga pingul, muidu see tõmbab ringi laperguseks! 

4. Alumiste ribade jaoks lõika sarnase pikkusega lõngajupid, täpselt 2x pikemad kui soovid, et nad oleks, sest need pannakse kahekordselt. Murra lõngajupp pooleks ning pane kinnine osa ringjoone seest läbi. Lõnga lahtised otsad pista kinnise otsa poolt ehk tekkinud aasast läbi ja tõmba lõng pingule ehk aas võimalikult väikseks traadi ümber.

aas

Kui soovid lisada palle, siis tee seda sukanõela abiga. Üldiselt pallid alla ei libise, seega sõlme pole lõnga otsa vaja teha.

nõel

5. Riputusaas tee sarnaselt alumistele ribadele, kuid lahtine ots sõlmi kokku ja lõika ülejäänud lõng ära. Ja ongi valmis! (Jutt tundub keerulisem, kui asi tegelikult on :))

valmis

***

Kas Sul juba on uus inspiratsiooniraamat “Pai lapse loovusele” laste loovuse toetamiseks?

Raamatute poster

Vaata kõiki jõulukuu meisterdamisideid SIIT!Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •