Loovlaps

Suuuuur vabamaal

Tore kui saab aegajalt luua loovala, kus saab teha segadust tekitavat loomingut (mängida nö “messy play”-d) ja ei pea muretsema korra hoidmise pärast. Suvi on selleks parim aeg! Haara õue kaasa vana tapeedirull, guašid, pintslid ja veetops ning lõbutse koos lapsega suurt välimaali tehes!

Paberi otstesse pane kivid, et tuul kunsti ära ei lennutaks. Lapsele pane selga vanemad riided, millele võib mõni värviplekk peale potsatada ja laske oma sisemine kunstnik välja möllama.

Miks on hea vabamaal?

Väikelaps ei kavanda mõttes oma maali, mistõttu on kõige parem, kui tal lastakse lihtsalt katsetamisest rõõmu tunda. Vanuse kasvades on kindlasti hea ka tehnilisi oskusi arendada, joonistamise/maalimise meisterlikkust lihvida, kuid võimalus olla seejuures originaalne ja säilitada oma isikupära, on loovuse seisukohalt ka eluliselt olulised!

Seega ärge sel korral seadke kindlaid eesmärke ja lustige lihtsalt värvidega – tulgu täna selline maal, nagu tulla tahab.


Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •