Loovlaps

Ideed peomeeleolu loomiseks…

Jagan mõningaid lihtsaid nippe, kuidas laste sünnipäeval peomeeleolu luua:)

Alustuseks hoolitse kindlasti selle eest, et ruumis ja peolaual oleks palju palju rõõmsaid loovust virgutavaid värve (kui ei ole just väga range stiilikoodiga pidu). Võid muidugi valida peole ka konkreetse stiili ning värvikoodi. Populaarsed on multikategelaste peod (ala Minioni pidu, Autode pidu jne). Samas on tore teha ka klassikaline stiilipidu, kus lapsed tulevad endale meelepäraste kostüümidega või siis oled ise kokku pannud põneva stiilikasti (kostüüme, rätikuid, maske, näovärve jne), millest lapsed saavad endale peo ajal aksessuaare võtta.

Tore variant on teha ise või hankida peoks “värvi ise” maskid (nt. Loomamaskid, Printsesside maskid). Siis saab iga laps endale alguses toreda tegelaskuju valida, maski ära värvida ja siis selle ka ette panna.

Nüüd mõned ideed, kuidas peomeeleolu ruumi ja lauale luua…

#1 Valmista paberist (või riidest) peolipud

Sul on vaja selleks:

  • värvilised, laheda mustriga paberid (meie saime pildil oleva paberiploki Tigeri poest, suurim valik pabereid on Zelluloosi paberipoes ning veidi väiksem Skizze poes);
  • pael;
  • klammerdaja;
  • käärid;
  • tähtede kirjutamiseks meelepärane vahend, mina kasutasin kuldset värvi (“Pearl Maker”).

Lõika paberist kolmnurgad, pane need klammerdajaga paela külge ja kirjuta soovi korral peale lapse nimetähed ja vanus.

Peolipud loovlaps

#2 Õhupallid

Õhupallid on pidude kindel klassika – puhu täis või lase heeliumiga täis. Heeliumiballoone saab endale ka osta või tellida koju juba heeliumiga täidetud pallid (ise tellisin ükskord Luckyman veebist ja jäin väga rahule).

ohupallid loovlaps

#3 Lapse vanust meenutavad kaunistused ehk siis numbrid 🙂

Suure “nr 1” lõikasin värvilisest paberist välja ja kleepisin peale toredaid kleepekaid (tõeliselt armsad kleepekad leidsin Arte poest Telliskivi loomelinnakust). Tordile sai ka muidugi number peale, seekord mustikatest.

numbrid loovlaps (1)

#4 Kaunistatud toidutikud

Muffinite või tikuvõileibade/pirukate sisse võib panna vahvad meeleolu loovad peotikud. Lõikasin värvilisest paberist südamed ja panin kleepsu peale ning kinnitasin teibiga grillimiseks mõeldud tiku otsa.

Hea idee on teha sellised kaunistused ka näiteks sünnipäevalapse piltidest. Lõigata toredad pildid välja ja kinnitada tiku otsa nt muffini kaunistuseks.

kaunistused loovlaps

#5 Toredad pappnõud/salvrätid/laudlinad/muffinipaberid/värvilised kõrred…

Alati lisavad lauale sära ka vahvad salvrätikud, meil olid sel korral salvrättidel külas Lotte sõbrad. Kui külalisi rohkem kui kodus lauanõusid, siis tulevad appi ka ilusad papptaldrikud. Mina olen toredaid leidnud nii Koduekstra poest, Suhkrukunsti poest kui Tigerist. Nendest poodidest leiab ka muud vahvat dekoratsioonideks. Ka toidu serveerimisel ole loominguline, näiteks pane keset lauda puuvilja vaagna asemel hoopis puuviljasiil.

Ps! Kui on veel mõni vahva peopood, siis anna mulle teada:)

#6 Lilled/lilleseaded

Me panime lauale klaasist kausid, kus ujusid pojengid ja roosid – see mõjus lauakaunistusena väga armsalt. Lisaks läksid laudu kaunistama muidugi ka külaliste toodud kaunid õied:)

lilled (1)

#7 Muusika

Meeleolu aitab alati luua ka hea muusika. Vali ise, kas paned taustaks lõbusad lastelaulud, hoogsa tantsumuusika või hea rahuliku taustamuusika. Pea meeles, et muusika rütm aitab ka peo rütmi toetada – tantsuks, hoogsateks mängudeks ja jooksmiseks sobib rütmikas muusika ja kui hoogu vaja maha võtta, siis rahustav muusika aitab ka lastel rahuneda.

Lõbusaid pidusid!
Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •