Loovlaps

Isetehtud fotosein

Mul mõlkus juba suvel mõtteis, et võiks lapse sünnipäevaks teha fotoseina, kus toredaid pilte teha. Sel hetkel tegudeni ei jõudnud, aga nüüd tuli lasteaia sügislaat, kus sama teema tõusis päevakorda. Nüüd jõudsin siis ka tegudele:)

Varusin 2 suurt lainepapi lehte. (Ostsin Pakendikeskusest “pruun lainepapist vaheleht” 120x100cm, Zelluloosi paberipoest peaks ka saama suurt pappi), mis said omavahel peale pildi valmimist tagant tugeva teibiga ühendatud.

Alguses joonistasin harilikuga soovitud pildi papile, siis tegin musta veekindla markeriga kontuurid üle ja värvisin akrüülvärvidega (mõned väikesed detailid vildikatega). Tegu üsna ajamahuka projektiga, et pildi loomiseks läks kokku ikka ligi 8 tundi ära:)

Kui pilt kuivanud sai paberinoaga näoaugud tehtud ja taha tugevduseks igaks juhuks 2 lauajuppi kinnitatud. Peol toetus fotosein toolide ja posti najale, eraldi jalga ei hakanud pildile tegema.

Tugevama fotoseina saab muidugi vineerile maalides, aga siis on vaja, et oleks võimalik näoaugud sellest kuidagi välja lõigata. Meil vastavat tööriista hetkel käepärast polnud ja nii sai esimene katsetus papile tehtud, mis toimis tegelikult väga hästi!

Julgustan ka looma ja proovima 😉
Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •