Loovlaps

Kiire kookoskreemi-banaanijäätis

 

Ilma jäätisemasinata!

Meie pere (khm, eriti minu) lemmikmagustoit on jäätis. Kuna poejäätised sisaldavad enamasti vajalikust palju rohkem suhkurt ja teisigi lisaaineid, on meil ka jäätisemasin kodus. AGA mõnikord tuleb jäätiseisu nii järsku ja tugevalt peale, et ei ole aega isegi kolmveerand tunnikest oodata, kui masin jäätise valmis vuristab.

Selleks puhuks on suurteks abilisteks külmutatud banaanid. Alati, kui banaanid on köögikapile seisma jäänud ja juba pruuniks hakkavad minema, viilutan nad tükkideks ja panen sügavkülma. Sealt on neid eriti hea võtta just smuuti tegemiseks. Aga ka küpsetamiseks, jäätiseteoks ja niisama kommikombel lutsutamiseks. Maitseb väga hästi – proovi kindlasti!

Retsept: 

❆ 2 keskmist või 3 väiksemat külmutatud banaani

❆ Pakk vahustatavat kookoskreemi

❆ 1 tl vaniljeekstrakti

Vahusta kookoskoor. Püreesta banaanid köögikombainis vm vastava seadeldisega. Kalla kokku ja lisa vaniljeekstrakt. Mikserda ühtlaseks. Pane natukeseks sügavkülma tahenema või naudi kohe.

See, kui tihke tekstuuriga massi saad, sõltub banaanide ja kookoskoore vahekorrast. Kui soovid magustoitu kohe jäätise kujul nautida, pane vähem koort ja rohkem külma banaani. Kogus tuleb üsna suur, jätkub vähemalt 4-le.


Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •