Loovlaps

Lapsed kööki!

Ei teagi kuidas nii juhtus, et tähtede seis eile nii soodne oli ja 3-aastane politseinik haaras koorimisnoa ning hakkas kartuleid koorima (päris korralikult tuli see kusjuures välja). Seejärel teatas ta, et nendest teeb ta endale nüüd kartuliputru.

Kartulid kooritud, läksid need potti, keesid pehmeks ja noormees saabus tampimise ajaks tagasi, et pudrutegu lõpule viia. Enda tehtud puder maitses väga hää! Isegi järgmise päeva hommikusöögiks läks käiku.

Jutu moraal on see, et laske lapsed kööki toimetama! Las väikesed toidukunstnikud tegutsevad!

Vahel on segadust küll sellevõrra rohkem (ok, vähemalt 10 korda rohkem), aga nii võib see tuua kaasa imelise päeva, kus lapsed juba ise perele üllatavaid õhtusööke valmistavad ja emmed-issid saavad jalad seinale visata.

Inspiratsiooni laste toiduteo julgustamiseks ja palju põnevaid retsepte leiad Kahvliahvi Kokakoolist ja Kahvliahvi raamatutest.

Ning loomulikult ka meie Loovlapse lasteköögist, kuhu lihtsaid ja lastele maitsvaid retsepte üles paneme 🙂

Njämm Njämm…


Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •