Loovlaps

Plastiliinine pühapäev

Maja koristamisega tuli hiljuti välja suur karp plastiliini ning see jäi ootama ilusat päikeselist päeva, et aias üks korralik voolimispidu püsti panna. Täna oli see päev!

Terve pere oli kaasatud… valmisid politseiauto, purjekas, kärbseseen, Põrsas Peppa ja Priidik.

Kuidas meisterdada?

Kui soovid, võta inspiratsiooniks ette mõni lapse lemmiktegelase või asja pilt ja püüa selle järgi oma kunstiteos teha. Tegelikult ei olegi see eriti keeruline ja pealegi tulemusest tähtsam on ju ikkagi tegemisrõõm ja nauding koosolemisest! 🙂

Väiksemate lastega on tore teha plastiliinist fantaasiaelukaid. Lisaks plastiliinile võiks siis olla Sul ka mõned käsitööpoodides/kunstipoodides müüdavad silmad, mida on lihtne oma tegelasele plastiliini sisse kinni vajutada.

Fantaasialoomad võivad olla täpselt sellised, millisena laps neid ette kujutab. Kasvõi lihtsalt üks suur roheline plastiliinipall, silmad pähe torgatuna. Pärast mõelge ka tegelastele nimed.

Mida on meisterdamiseks vaja?

  • Laua kaitseks suur paber või kile
  • Karp plastiliini;
  • Voolimiseks plastikust või puidust nuga;
  • Pliiats, et soovi korral auke torgata, tekstuuri luua;
  • Soovi korral väikesed silmad, mida plastiliinielukatele panna (edukalt saab teha ka plastiliinist silmi, aga et oleks huvitavam võib vahel lisavidinaid lisada).

Pärast voolimisrõõmu, saate valminud asjade/tegelastega teha väikese nukuteatri etenduse või fotosessiooni.

Meie edevad Peppa ja Priidik eelistasid sel korral fotosessiooni, kuna ilm oli ilus ja sobilik looduse uudistamiseks.

Seega, lubage esitleda järgneval pildiseerial: Peppa ja Priidik päevitamas, Peppa lilli korjamas, Peppa kärbseseene all peesitamas…

Peppa ja priidik looduses loovlaps (1)

Kui pildistate tegelasi, siis võite neist ka nö erinevad stseenid luua ja päras koos lapsega piltide põhjal loo teha.

Meie teemad tulid sellised: Peppa ja Priidik liivakastis mängimas; Peppa ja Priidik ohtlikul piraatide laeval seilamas; Peppa ja Priidik ehitusplatsil sahka ja koppa uudistamas…

Igast pildist saab juba omaette toreda lühiloo leiutada või siis põnevam variant on see, et kõik klõpsitud pildid tuleb omavahel üheks terviklikuks jutuks põimida.

Igatahes head fantaasialendu!!!

Peppa ja priidik loovlaps (1)


Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •