Loovlaps

Mängime arsti…

Kas teadsid, et üks põhjus miks lastele meeldib arsti mängida, võib olla see, et mängitakse läbi oma kogemusi seoses arsti juures käiguga/ haiglas veedetud ajaga.

Näiteks tahavad lapsed mängida mänguloomale/lapsevanemale süsti tegemist, kui endale on süsti tehtud. Sel viisil tervedab laps omal moel kogetud võib olla veidi valusat ja ebameeldivat hetke. Peale seda, kui mu vanem poiss pidi pool nädalat haiglas olema, tahtis ta pärast kodus sageli mänguloomadega arsti mängida (enne haigla kogemust ta seda ei teinud). Sama oli matustega – kogedes mitme lähedase pereliikme surma ja matuseid, tahtis laps neid oma mänguasjadega hiljem läbi mängida. Mõned korrad mängis ja lahendas siis enda jaoks selle teema ära. Nüüd pole enam see teema mänguteemaks tõusnud.

Seega laske lapsel neid sündmusi “taaslavastada” ja tervendada:)

Aga miks ma kirjutama hakkasin oli see, et leidsin paar toredat õppevahendit inimkeha avastamiseks ja arsti mängimiseks.

Esimene on lasteraamat “Väike Doktor”. Mina leidsin selle raamatu Selverist ja vaatasin praegu, et raamatupoodides Rahva raamat ja Apollo on mõned viimased eksemplarid veel müügil! Seega kui huvi, siis kiirusta:)

Seal on palju erinevaid küsimusi ja kaasas “kraadiklaas”, millega tuleb vajutada õigele vastusele. Kui leiad õige vastuse, läheb arsti nägu roheliseks ja valede vastuste korral punaseks. Super vahend inimkeha paremaks tundma õppimiseks. Pisikestele väga meeldib.

Teine tore asi on aju mudel “Ajatu aju“. See on papist ruumiline puzzle, millest saab kokku panna aju mudeli. Kasulik eneseharimiseks nii lastele kui täiskasvanutele. Mõned viimased mudelid on veel müügil Tartu Ülikooli Muuseumipoes, mujal läbi müüdud.

Üks lastele suunatud raamat on ka “Sinu keha päev”, see on raamatupoodidest otsas, aga raamatukogust kindlasti leiate, kui huvi:)

Ägedaid avastusi!
Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •