Loovlaps

Mängime kalamehi

Idee kalapüügi mängu loomiseks saime Keskaja päevadelt, kus lastealal selline tore kalapüügi võimalus oli loodud ning meie lapsele see väga meeldis! Tünnis ulpivaid puidust kalu tuli püüda õngega (oks, millel nöör ja traadist konks otsas). See oli väga hea täpsuse ja käeharjutus!

keskaja paevad loovlaps

Ma ostsin ilusad sinivalged puidust kalad Koduekstrast, kuna oli nende toodete lõpumüük, siis võib olla selliseid enam poes pole. Küll aga leidsin googeldades märksõnaga “puidust kalad” Hortesest ühe variandi ning ilusad ka Home4You poest. Ühesõnaga võid osta dekoratsiooniks mõeldud puukalad või teha ise puidust kalad. Võta näiteks väikesed kerged puutükid, millele saad akrüülvärvidega kala peale maalida. Puidust kalade otsa keera konksuga kruvid.

Õngeks võib olla suvaline kepp või paksem oks. Selle külge seo nöörijupp ning kinnita otsa traadist painutatud suurem konks.

Pane puukalad ämbrisse või veekaussi ja õngitsemise aeg ongi käes 🙂

Kalapüük arendab täpsust, keskendumist, püsivust ning on lõbus õuemäng!

***

Kui ise ei viitsi meisterdada või on soov tubaseks kalapüügiks, siis on olemas ka toredaid magnetitega kalapüügimänge (need on eriti lõbusad nooremate laste jaoks ca 1-4a).

Mõned magnetiga kalapüügimängud, mis kiire googeldamisega leidsin: LINKLINK, LINK, LINK ja LINK 🙂

Head kalaõnne!




Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!