Loovlaps

Kunstiharjutus: Mida me täna sööme?

Vajalikud vahendid:

  • Papist taldrikud;
  • Vildikad või kriidid või värvipliiatsid või guašid.

Tore harjutus disainida ehk “kokata” toredaid ja maitsvaid roogi. Võtke tavalised (piltideta) papist taldrikud, mille peale hea joonistada. (Alternatiivina või kasutada ka kollaažimeetodit ning lõigata välja erinevaid toidupilte kokandusajakirjadest, mida taldrikule kleepida.)

Mõelge mida soovite süüa lõunaks soolaseks toiduks ja tehke soolase toidu taldrik. Mõelge, mida tahate magustoiduks ja tehke magustoidu taldrik. Meil valmisid maguroaks näiteks pannkoogid.

Sel viisil on vahva ka kohvikut mängida. Tellige lapselt meelepärast toitu, tema joonistab selle taldrikule ja kannab lauale 🙂

* Sel viisil saab ka näiteks tervislikku toitumist õpetada, et taldrikul oleks igat värvi loomulikku ja värsket toitu.

Head isu!


Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •