Loovlaps

Minu hingeloom

Kes on minu hingeloom?

Hingeloomaks võib pidada looma (lindu, kala, putukat…), kellega tunned suurt sidet. Hingeloom võib end aeg-ajalt Su unenägudes ilmutada; hingeloomaks võib olla Su lemmikloom või loom, kellega kohtumisest unistad; see võib olla loom, kelle omadusi väärtustad ja imetled, kellel on omadusi, mida tahaksid enda juures arendada…

Võib olla ihkad olla tugev nagu karu; lennelda loomingulainetes nagu kaunis liblikas; olla kiire ja osav nagu hunt; graatsiline nagu flamingo või truu ja sõbralik nagu koerakutsikas.

Hingelooma võib nimetada ka oma hingeliseks juhiks, nagu omamoodi kaitseingliks.

Kui oled tunnetanud, kes Su hingeloom võiks olla, siis analüüsi selle looma omadusi. Millised on need omadused-tugevused, mida see loom võiks Sulle õpetada… mida tahaksid endas arendada? Oma hingeloomaga mõtetes ja südames kontakti võtmine aitab Sul paremini soovitud omadusi ka oma igapäevaellu rakendada.

Lõbu pärast võid teha ka mõne online testi oma hingelooma väljaselgitamiseks, üks inglisekeelne test on näiteks siin. Mina sain seal tulemuseks liblika ja liblika sümboliga olen alati ka ise suurt sidet tunnetanud, seega pidas paika.

Hingelooma tähendus

Kõige tähtsam on Sinu (ja lapse) enda antud tähendus oma hingelooma omaduste kohta. Siin on lihtsalt mõned näited, kuidas hingeloomade sümboolset tähendust tõlgendada:

 • Karu on tõeliselt vägev hingeloom ja väljendab oma jõu ja tugevuse kõrval ka sügavat sidet maa ja loodusega.
 • Liblikas on muutumise sümboliks, kes juhib kergusega ja graatsilisusega läbi muutustest ja arengutest.
 • Kass sümboliseerib uudishimu, seiklushimu ja iseseisvust.
 • Tuvi sümboliseerib rahu, uusi algusi, õnnistusi.
 • Delfiinid sümboliseerivad mängulist tarkust.
 • Hobune sümboliseerib edasiliikumist, vabadust, kirge.
 • Lõvi sümboliseerib julgust, suurepärast juhtimisvõimet.
 • Hunt sümboliseerib intelligentsust, instinktiivsust ja vabadust.

Kuidas oma hingeloomast kunstiteost luua?

Valige lemmik loomisviis. Hingelooma võib joonistada, maalida, voolida savist või plastiliinist või meisterdada mõnel muul viisil. Valige ise, mis kõige mõnusam tundub.

Üleval näiteks tehtud pildi puhul tegin alguses vesivärvidega ringi ehk mandala. Lasin sellel kuivada. Siis joonistasin hariliku pliiatsiga visandi ette ja hiljem tindipliiatsiga üle. (Pärast kustutasin hariliku pliiatsi jäljed).

Pärast pane loodud hingeloom nähtavale kohale ja tuleta endale selle looma väge ja ilu meelde ning arenda endas ka soovitud omadusi:)


Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
 •  
 •  
 •