Loovlaps

Vabasta oma sisemine kunstnik!

Loova maalimise olemus seisneb enda unikaalse stiili avastamises ja selle julges väljenduses.

“Ma ei tea mida teha! Ma ei oska! Ma teen valesti!” – kas selline sisemise kriitiku hüüd on kostunud ka Sinu kõrvu?

Sageli just sellised, hirmust tulenevad hinnangud iseendale, takistavad meid pintslit haaramast ja proovimast. Pidurdavad meid astumast seda esimest sammu.

Kui laseme hirmu vabaks, siis julgeme enda ehedust väljendada, avame end avaramale maailmale – maailmale, kus kõik on võimalik.

Lase vabaks kõik sisemise kriitiku hüüded ja negatiivsed lood, mis kinnitavad Sulle, et Sa pole loov, ei oska maalida vms. Lase vabaks lapsepõlve mälestused, kus Sulle on öeldud, et Sul pole annet, et Sa ei oska joonistada – see kõik on illusioon.

Me kõik oleme kunstnikud – igaüks meist! Ja ainult Sina ise saad väljendada sellist kunsti nagu Sina lood. Mitte keegi teine ei suuda teha täpselt samasugust maali, sest igas pildis ja maalis on killuke kunstniku hinge ja Sinu maalis on killuke Sind ja Sinu hinge. See on ainulaadne, kordumatu ja seda on oluline täpselt sellisena väärtustada.

Loomisprotsessis ei ole vigu – iga värvitäpp, iga väljenduv emotsioon, iga vapper uus valik on lõpptulemuse tähtis osa. Lähtudes sellest mõttest, ei ole hirmul ruumi sisenemiseks. Siin ei ole vigu, on vaid suur avar mänguväljak, mis kutsub Sinu sisemist kunstilist muusat välja mängima.

Ootamatud ja huvitavad kompositsioonid, värvikombinatsioonid – see tekib siis, kui lubad oma maalil orgaaniliselt kujuneda ja tekkida.

Kui paljud tegevused meie elus on väga tulemuskeskse lähenemisega, siis loova maalimise protsessis maalime maalimise enda pärast ja sellest tuleneva vabastava rõõmu nimel.

Loov maalimine tugevdab meie kontakti oma intuitsiooniga. Intuitsioon on meie sisemine hääl, mis enamjaolt on vaikne ja tagasihoidlik. See hääl ei nõua, ei käsi ega keela, vaid jagab sõbralikult ja vaikselt meile soovitusi ja juhiseid.

Kuna see hääl on üsna tasane, siis on vaja selle kuulmiseks ja märkamiseks oma meelt ja mõttevoolu vaigistada – luua rahu ja vaikuse hetki. Mida rohkem Sa pühendad aega rahuhetkedele, seda tugevamaks Su intuitsiooni hääl muutub, seda selgemalt kuuled ta juhiseid ja liigud oma elus harmoonilisemalt.

Sinu intuitiivne mina on võimeline maalima spontaanselt, kirega ja vapralt – usaldades tundmatut ja uskudes, et kõik mis Sa selles protsessis teed, ongi loodud sel viisil juhtuma.

Kuula oma intuitsiooni sügavalt, usalda seda jäägitult ja vasta sellele täielikult pühendudes.

Austades oma sisemist tarkust, ühined oma tõelise minaga ja tugevdad sidet oma intuitsiooniga.

Selline loovprotsess muudab maailma, muutes iga inimest, kes on piisavalt julge haaramaks pintslit, julge end avama tundmatule ning väljendama end ausalt ja intuitiivselt.

Kunsti loomise protsess on üks viis, et taasühineda eheda iseendaga, oma tõelise olemusega. Selline südamest tulev siiras väljendus on viis, kuidas tõde paljastub, elud muutuvad ja uued maailmad sünnivad.

Maalimine on üks paljudest viisidest vabaks eneseväljenduseks. Kui see Sulle sobib, siis kasuta seda, kui Sul on mõni parem viis, siis kasuta teist teed.

Oluline on, et lubaksid oma elus olla ruumil, kus teed midagi lihtsalt tegemise pärast. Lihtsalt sellepärast, et see tegevus laeb Sind hea tunde ja rõõmuga, mis võimaldab Sul end maailmale näidata – oma sisemaailma avada. Mis tähistab Sinu unikaalsust, ilusat olemust ja kordumatuid andeid.

Ole selles protsessis enda vastu kannatlik ja õrn, naudi seda teekonda ja võta tänulikult vastu kõik aarded, mis see rännak päevavalgele toob.

Märka oma andeid, väärtusta end ja tähista oma unikaalsust!

 

*Blogipostitust inspireeris raamat: Flora Bowley “Brave Intuitive Painting”


Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •