Loovlaps

Väike värvivõlur

Võlumine on üks vahva tegevus – Sul on ees valge paber, tõmbad sealt pintsliga üle ja end hakkab ilmutama üks salajane pilt… on see puu, printsess, auto või hoopis naabri kass? Lase käel käia ja peagi vaatab Sulle vastu peidus olnud joonistus 🙂

Luba lapsel tunda end tõelise värvivõlurina.

Joonista valge peenema küünla, valge rasvakriidiga või vahapliiatsiga valgele paberile mõned lihtsad pildid (nt päike, kuusepuu, lind, kriipsujuku vms.).

Anna lapsele vesivärvid, aseta valge paber salajase joonistusega ta ette ja las laps pintseldab vesivärvidega valgest paberist üle.

Nii hakkab peidus olnud pilt paberilt peagi paistma.

Põnevat võlumist!

 
Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •