Loovlaps

Lõbus päev loomaaias – loomaaia bingo, loomajooga ja fotojaht

Siin on mõned ideed, kuidas loomaaias käiku veel põnevamaks ja mängulisemaks muuta. Meie tegime loomaaia bingot, aga lisaks sellele tuli mul veel paar ideed, mida oleks vahva teha…

Loomaaia BINGO

Valmistasin loomaaia bingo lehe A4 värvilisele paberile. Jagasin selle 12-ks ruuduks ja kleepisin sinna loomade-lindude kleepekad ja ajakirjast väljalõigatud pildid.

Ülesanne oli loomaaias käiguga nähtud loomad ristiga maha tõmmata ja jalutuskäigu lõpuks ideaalis siis terve paber riste täis koguda. Käigu lõpuks võib mingi väikese auhinna lapsele anda (olenemata sellest, kas kõik ristid olemas, sest vahel loomad põõnavad hoopis oma onnides). Olgu see siis jäätis, mänguaeg mänguplatsil/mängutoas, šokolaadimedal või isetehtud kinkepilet järgmiseks perekondlikuks seikluseks (nt teatrisse, rabamatkale vms.)

Loomaaia bingo loovlapsLoomaaia bingole pane kindlasti ainult need loomad, kes Tallinna loomaaias tegelikult ka on (mina paari loomaga eksisin) 🙂

Pane bingokaadile näiteks (vanemate laste puhul võib ka juba täpsemad liiginimetused panna nt merikotkas, mitte lihtsalt kotkas jne):

 1. Jääkaru
 2. Ahv
 3. Lõvi
 4. Elevant
 5. Jõehobu
 6. Madu
 7. Kala
 8. Ninasarvik
 9. Kaamel
 10. Kotkas
 11. Krokodill
 12. Kits

VIKTORIIN

Lisaks võib nende loomade puhul hoolikalt lugeda läbi ka puuri kõrval olevad tutvustused ja pärast näiteks väikese viktoriini teha ja küsimusi küsida.

Fotojaht loomaaias

Vali välja mõned loomad, kelle juures on vaja väike fotolavastus teha, näiteks:

 1. Ahvipuur “Näitle nagu sööksid banaani”
 2. Hülged “Näitle nagu sulpsaksid vette suurt kala püüdma”
 3. Jääkaru puur “Näitle nagu oleksid ära jäätunud”

Jne.

Tehke näitlemisest vahvad fotod ja pärast on koos lõbus pildivaatamine garanteeritud.

NB! Võite teha veidi vanemate lastega ka lõbusa “Mina ja loom” selfie konkursi, kus eesmärgiks loomaaia asukatega võimalikult lahedad selfied koos teha 🙂 Pärast valige näiteks kõige naljakam pilt välja nö “võitjaks” (aga ei pea valima).

 

“Loomajooga”

Ülesandeks on jälgida erinevate loomade-lindude liikumist ja seda kohe jäljendada või siis hiljem kuskil muruplatsil või kodus. Pange vahvad loomad-linnud kirja, kes põnevalt toimetasid ja siis hiljem tehke nende liikumist järgi. Nii saab ka keha lisaks mõnusale jalutuskäigule veidi lastejoogat teha 🙂

Lastejoogaks leiad inspiratsiooni ka sellest postitusest.

Tallinna loomaaias loovlaps

Pärast Loomaaias käiku tegime ka mõnusa lõunasöögi Loomaaia kõrval olevas pererestoranis “22 Family Resto“, sest Mattias märkas seal suurt laste piraadilaeva, kuhu oli vaja mängima minna. Ja seal on tõesti tore mängunurk nii siseruumis kui õues, seega soovitame 🙂 Toidud olid ka head!

Vahvat loomaaia päeva!
Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
 •  
 •  
 •