Loovlaps

Värvikirev jalamaal

Kuidas tunduks uisutamine värvikireval kaunil maalil?

Proovi järele!

Kui Sul pole tegu nahasõbralike värvidega (nt näpuvärvidega), siis soovitan panna jalaotsa tavalised kilekotid ja siduda need paela või teibiga kinni. Meie kasutasime guaššvärve.

Hangi suur paber (sobib ka tapeedirulli puhas pool). Mina ostsin musta paberirulli Zelluloosi paberipoest. Mustale paberile tehtud maal jääb erksate guaššvärvide all eriti vinge. Tilguta värvipotsikutest värve paberile ja lase laps sinna peale jalgupidi lustima.

Meie kolmene nautis väga, aga maali tehes avastasime, et seal läheb peal tõesti libedaks nagu liuväljal. Seega tuli kunstnikul samal ajal käest kinni hoida, et ta üleni värvi sisse ei potsataks. Suuremad lapsed vast saavad aeglaselt liikudes ise ka hakkama 🙂Jalamaal 2 loovlaps

Vajalikud vahendid:

  • Suur paber (tapeedirull, musta värvi paber vms)
  • Suured vedelad guašid, mida saab maalile tilgutada (meil olid: punane, roheline, kollane, sinine, roosa). Hea värvivalik Büroomaailmas, Skizze poes, Kunst & Hobi poodides (Rocca Al Mare keskuses ja Raua tänaval).
  • 2 väikest kilekotti ja pael/teip nende kinnitamiseks jalga

 

Jalamaal 3 loovlaps

Lõbusat jalamaali tegu!

 
Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •