Loovlaps

Ole loov – astu kasti!

Kõige levinum loovusega seotud soovitus on kindlasti tuntud lause: “Astu kastist välja!”

Laste puhul võib selle sõnumi aga naljaga vastupidiseks pöörata. Kindlasti olete märganud, et laste puhul võib kingitusest kümme korda põnevam olla hoopis tühi karp kus kink sees oli. Eriti kui see on üks suur kast, millega saab põnevaid asju korda saata.

Kuna meil olid suured tühjad pappkastid otsa saanud, siis külastasin Pakendikeskust ja ostsin sealt 2 suuuurt pappkasti.

Nähes kasti läksid lapse silmad särama ja ideed hakkasid lendama. Ta hakkas mind kohe juhendama, et mis kastist vaja meisterdada, kus vaja abi akende-uste lõikamisel, mida katuseks panna jne.

loovlaps kastis

Üks kast võib hetkega olla auto, maja, kosmoselaev, piraadilaev, lennuk, kohvik, pood ja mis kõik veel! Sinna saab lõigata vanema abiga aknad, uksed, panna katuseks voodilina ja sisse pehmeid patju… tuua kasti oma mänguloomadest sõbrad. Vaadata seal pesas raamatuid. Paluda, et issi või emme lükkaks kasti mööda tuba nagu autot (panna kastile mängurool, käigukang…).

PAPIST ONN

Seega anna lapse loovusele väge, too tuppa tühi suur papist kast ja vaata mis imed sündima hakkavad!
Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •