Loovlaps

Lõbusad pulganukud

Meisterdasime täna vahelduseks ühed toredad pulganukud, kellega on tore teatrit teha. Joonistasime nukkude näod paksemale paberile, lõikasime välja ja kinnitasime kahepoolse teibiga nuku kaela pulga külge.

Vajalikud vahendid:

  • Meisterdamiseks mõeldud puupulgad. Sobivad näiteks puidust jäätisepulgad, aga ma leidsin käsitööpoest seekord jäätisepulkadest laiemad puupulgad (Ülemiste keskuse Pärlipoest). Nendega oli väga hea nukke teha!
  • Paksem joonistuspaber või papp nukkude nägude tegemiseks;
  • Vildikad (aga sobivad ka kõik teised joonistamisvahendid);
  • Teip (eriti hea on kahepoolne teip).

Võib teha erinevaid loomi või lapsi, erinevaid tegelasi, superkangelasi – nii nagu inspiratsioon juhatab.

Pärast saab kas diivani taha või kasvõi pappkasti minna (“Teatriboksi”), ning laps saab hoida pulgast kinni ja teha teistele teatrit. Või siis lapsevanem lastele.

Lasteaias võib iga laps oma nuku teha ja siis kõik koos teatrit teha üksteisele:)

Ps! Olen tähele pannud, et kui rääkida läbi nukkude dialoogi (emal nukk, lapsel nukk), siis saab hästi käsitleda erinevaid aktuaalseid teemasid. Nt ema mängib nukulast ja laps lapsevanemat. Laps ei taha näiteks hambaid pesta ja siis nukuema peab talle seletama, miks see vajalik on. Samuti saab rääkida lapse muredest/rõõmudest… teha nö mänguteraapiat.

Toredat mängulusti!
Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!