Loovlaps

Põnevust täis Maantemuuseum

Olime kuulnud, et Põlvamaal on üks lahe koht – Maanteemuuseum. Ilusal augustikuu päeva võtsimegi sõidu sinna ette… poistel oli avastamist palju-palju. Aeg läks lennates ja kui hakkasime tagasi sõitma, märkasime, et olime seal olnud ligi 5 tundi!!! Seega soovitame soojalt sinna üks tore külastus ette võtta.

Muuseumi visioon kõlab uhkelt:

Eesti Maanteemuuseum on Lõuna-Eesti atraktiivseim kultuuritankla, maanteede ajaloo ekspert ja eestkõneleja. Teede- ja liiklemise ajaloo vahendamisega oleme sillaks mineviku, oleviku ja tuleviku vahel ning aitame suunata liikleja turvalisele teele.

Teede ajaloo tutvustamise kõrval on maanteemuuseumi üheks tähtsamaks ülesandeks kujunenud liikluskasvatuse edendamine laste ja noorte seas. Meie missiooniks on kaasa aidata sellele, et laps liikluses võimalikult riskivabalt käituks ning tuleks toime ka hilisemas elus. Tulemuslik liikluskasvatus algab juba varasest lapsepõlvest. Laste ja noorte ohutuse tagamine on meie kõigi ühine eesmärk.

Muuseumis käik oli lõbus rännak ajaloo radadel ning lastele jagus lustimist mängutoas, vanaaegsetes autodes ja teeehituse masinates. Sõita sai liikluslinnakus ja proovida võis erinevaid rattaid, mänguautosid. Oli põnev!

Maantemuuseum3 Maantemuuseum1
Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •