Loovlaps

Hingamisharjutus “Kaisukaru kiigutamine”

Tervis, heaolutunne, mõttelaad ja meeleolu on lahutamatult seotud meie hingamisviisiga. 70% keha puhastumisest toimub hingates. Kui me sügavalt ei hinga, ei saa keha end hästi puhastada ja keha ei saa piisavalt hapnikku harmooniliseks elutegevuseks.

Sündides hingame kõik sügavalt, meie keha on lõdvestunud ja pinged ei takista loomulikku hingamist. Mida aastad edasi, seda rohkem surume alla oma tundeid ja mõtteid. See kõik jätab kehasse jälje, tõmbame oma kõhud pingesse ja krampi ning takistame hingamist toetava lihase ehk diafragma tööd.

Sügavat hingamist nimetatakse kõhuhingamiseks. Pikk ja sügav hingamine varustab meie keha vajaliku hapnikukogusega – meel on rahulik ja selge, mõte virge ning terve keha täitunud elujõust.

Tehke koos lapsega lõõgastavat sügavat kõhuhingamist. Heidke pikali ja pange mõlemad oma kõhule üks armas mänguloom. Sisse hingates loomake tõuseb koos kõhuga ja väljahingates kõht läheb sisse ja loomake liigub koos kõhuga alla. Mänguloom justkui surfab merelainetel.

Võid hingamisharjutuse ülesandeks pannagi mängulooma surfamine või siis hoopis kaisukaru unne kiigutamine. Tehke hingamist nii kaua, kuni lapsel püsivust jagub:)


Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •