Loovlaps

Ühe minuti meditatsioon

See on meditatsioon, mida keegi ei saa ajapuudusega vabandades oma päevakavast välja jätta. Ühe minuti leiame ikka! Ühe minuti meditatsiooni eesmärgiks on näidata, et suudame luua märkimisväärse muutuse kiiresti, antud juhul kõigest ühe minutiga. Tehes meditatsiooni koos lapsega, õpetad talle läbi oma eeskuju endale päevas rahuhetki looma ja enda eest vaimselt hoolitsema.

Olge lapsega rahulikus paigas, paluge, et teid ei segataks. Seadista äratuskell minuti pärast helisema.

Istuge nii, et pea oleks püsti, selg sirge. Toetage käed põlvedele.

Sulgege silmad ja naeratage. Keskenduge hingamisele. Hingake sügavalt sisse ja aeglaselt välja, hoidke oma tähelepanu hingamisel. Pole hullu, kui mõtted pähe tulevad, see on normaalne. Lihtsalt tehke selle peale muiates “hmmm!” ja pöörake tähelepanu tagasi hingamisele.

Kui minut möödub, avage silmad ja pange tähele oma enesetunnet – ehk tunnete end värskemana, ärksamana ja avatud meelega.

Kui olete seda meditatsiooni rahulikus keskkonnas mõned korrad praktiseerinud, siis suudate seda rakendada juba igasuguses olukorras.

Videojuhis siin


Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!