Loovlaps

Peagi ilmub uus inspiratsiooniraamat laste loovuse jõustamiseks!

Lähikuudel jõuab poeriiulitele uus inspiratsiooni täis raamat, et toetada ja innustada laste loovust. Raamat on ideaalne lapsevanematele ja õpetajatele, kes soovivad laste loovusesädet hõõgumas hoida ja lastele põnevaid tegevusi pakkuda.

Raamatus piilume loovuse olemust, laste loovusprotsessi ning toetava loova keskkonna kujundamise põhimõtteid. Vaatame, kuidas hoolitseda oma keha eest, sest keha on meie loovusele justkui koduke. Uurime, miks loovus armastab mängu, meelerahu, liikumist ja loodust. Ja ei jäta me ka tähelepanuta teada-tundud tõde, et kõige parem viis midagi õpetada, on olla ise üks superhea eeskuju. Tead ju küll, et maailma muutmine algab iseendast!

Lisaks on raamatus palju erinevaid harjutusi – liikumisharjutusi lastejoogast tantsuni, kunsti- ja meisterdamisharjutusi, näitlemisharjutusi improviseerimiseks, meelerahu harjutusi, nippe tööks tunnetega ja inspiratsiooni elu tähistamiseks. Lapsed saavad siin oma loovust jõustada, mökerdada, meisterdada, katsetada, loovalt mõelda ja eksperimenteerida. Need on harjutused, kus pole liiga kitsaid juhendeid ja õpetussõnu ning lastele jääb ruumi oma loovust avastada ja arendada. Raamatus olevatel harjutustel on ka sügavam idee ja tähendus. Need aitavad lapsel ennast jõustada ja paremini tundma õppida.

Raamat on hetkel kujundamisel. Kui soovid olla esimene, kes raamatu ilmumisaja teada saab, siis liitu loovlapse uudiskirjaga. Leiad lehekülje jalusest kastikese e-maili sisestamiseks 🙂

Mõnusat sügishooaega!

Jaana Ojakäär-Kitsing

  • Foto autor Hele-Mai Alamaa

Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!