Loovlaps

Spreimaal – pritsime värve!!!

Spreimaal on tõeliselt lõbus vaheldus pintseldamisele ja eriti ideaalne õuetegevus ilusaks suvepäevaks.

Mida vajad?

  • spreipudelid (ise ostsin Selveri koduosakonnast, neljast täitsa piisab);
  • guašid (mugavam kasutada vedelaid guašše);
  • suur paber (meie kasutasime vana tapeedirulli valget poolt);
  • käärid (kui soovid šabloone teha) ja teip või seinanäts.

Lahjenda spreipudelis guaššvärv veega. See kui palju värvi panna, sõltub sellest kui intensiivset värvitooni soovid. Ma panin umbes 1/6 värvi ja ülejäänud osa vett.

Värvid vali ise. Sel korral tegin pudelitesse sinise, rohelise, kollase ja roosa värvilahuse. Valisin punase asemel roosa, sest siis ei teki porist tooni (punane ja roheline lähevad koos pruuniks ja pilt võib lihtsalt “poriseks” muutuda).

Ja ega siis muud keerulist pole – pane suur paber murule (paberiotstesse on hea kivid panna, et see ära ei lendaks). Võid eelnevalt lõigata ka valgest paberist mõned kujundid (südamed, lilled, autod, inimesed vms) ja kleebi need näiteks seinanätsuga paberile. Siis on peale pritsimistööd toredad valged kujundid keset värvimöllu. Sel puhul on oluline jälgida, et värviuputust ei teki, siis voolab see šablooni servade alla (nagu alloleval meie südamete pildil näha).

Eemalda šabloonid siis, kui pilt on kuivanud.

Eemaldatud kujundid ise on ka kaunid kunstiteosed.

Vanaemal tuli järgmisel päeval idee teha kahest suurest pritsimistööst uus lahe pilt – ta lõikas veel südameid välja ja kleepis nendest kokku kauni kollaaži. Nüüd kaunistab see tema toa seina:)

Seega terve pere sai oma loovuslaengu kätte!

Head pritsimist!!!

sydamete pilt loovlaps


Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •