Loovlaps

Rõõmus suvepäev Rakveres

Täna hommikul pakkisime lapsed autosse ja rändasime Rakvere suunas. Kuna meie peres on meeletu politseifänn Mattias Thor, kes on vähemalt viimased kolm kuud IGA PÄEV kandnud oma politseivormi, siis lihtsalt polnud võimalik jätta suvepuhkusel minemata Politseimuuseumi.

See oli tore käik, avastamist oli palju. Kuigi noorhärra muutus näitust vaadates üsna arglikuks, tuli muuseumi lastetoas tõeline politseihing jälle välja. Väsimatu politseiauto roolimine ja pättide püüdmine (mis on kodus igapäevane tegevus) sai tõelise hoo sisse, elevust pakkusid ka õues olevad politseiautod, kopter ning lastele ehitatud politseijaoskond. Seega igati vahva koht, kuhu poisid ja tüdrukud rändama viia!

Politseimuuseumi avastamine:

Politseimuuseumis loovlaps

Peale meeleolukaid tunde muuseumis, läksid kõhud tühjaks ja otsides lastesõbralikku söögikohta, jõudsime soovituste kaudu Rohuaia kohvikusse. Armas lastenurk, head toidud ja sõbralik teenindus – kiidame ja soovitame:)

Lõunapaus Rohuaia kohvikus:

Rohuaia kohvik loovlaps

Kolmas peatuspaik oli Rakvere linnus. Mõtlesime, et teeme lihtsalt väikese jalutuskäigu varemetes, aga sattusime hoopis põnevat linnuseelu tunnistama. Rüütlite etteasted, müntide sepistamine, alkeemia õpituba (õppisime elueliksiiri ja kulda valmistama) ning põnevad atraktsioonid vibu laskmisest puuhobusteni pakkusid lastele ja vanematele palju elamusi. Isegi meie aastane härra oli vaimustuses ja nähtu üle väga rõõmus.

Rakvere linnuse külastus:

Rakvere linnus vol2 loovlaps Rakvere linnus loovlaps (1)

Seega, kui otsid põnevaid suveelamusi, siis mine tee mõnus päevake Rakveres. Astu sisse Politseimuuseumi, avasta põnevat elu linnuses, ampsa midagi head ja kui aega jääb üle, siis võid ju sulpsata veel ka AQVA SPA veekeskusesse 🙂

Kodumaad on põnev avastada 🙂


Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •