Loovlaps

Kuhu lastega minna?

Esimesena võiks kohe hüüda, et mine lastega õue! Loodus pakub palju avastamisrõõmu ja mitmekülgseid elamusi kõikidele meeltele – tunneme erinevaid loodusaroome; kogeme kätega ja oma nahaga tervikuna erinevaid tekstuure, mida loodus on loonud; näeme värvikirevaid looduse värvipalette ja kuuleme kõikvõimalikke helisid linnulaulust linnamürani. Suvel ja sügisel saame ergutada ka oma maitsemeeli erinevate loodusandidega, olgu see siis metsa alt nopitud mustikas või puu otsast haaratud õunapabul. Ronides ja liikudes saab laps arendada ka oma kehatunnetust ja tasakaalumeelt. Meelte kaudu saadud impulsid ja inspiratsioon on meie loovuse käivitajad!

Seega matk randa, metsa, aeda, lilleaasale või kasvõi kodu lähedal asuvale mänguväljakule on alati esmane valik.

Kuid valikuid on veel ja veel. Loodud on tore veebileht: http://www.kuhuminnalastega.ee

Sealt leiad info mängutubade kohta, teemapargid, lastesõbralikud söögikohad, spordivõimalused, mänguväljakud, lastele loodud etendused ja sündmused jne. Vaata kindlasti, superhea ideeallikas!

Lisaks saad toredaid ideid raamatust “Ehedaid elamusi Eestimaal”.

Raamatust leiad lisaks mõnusatele peresõbralikele muuseumidele ka matkaradu, linnuseid ja mõisu, söögikohti ja piknikuplatse, ronimisparke ja mänguväljakuid, rannaribasid ja metsaonne üle Eesti. Boonusena on raamatus soovitusi, kuidas autosõit põnnidele lõbusamaks muuta, mida maitsvat söögiks kaasa pakkida ja palju muud kasulikku.

Vahvaid avastusi!


Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •