Loovlaps

Tänulikkuse ring

Tundes positiivseid emotsioone, nagu tänulikkus, kaastunne ja armastus, muutub südame rütm. Südamest väljuvad elektromagnetlained muutuvad ühtlaseks ja sujuvaks. See tekitab südames suurepärase ja õndsa tunde. Aju saab seeläbi südamelt signaali, et südamel on hea olla ja olukord on stressivaba. Nii on meel rahulik ja keha saab toimida pingevabalt.

Küsi lastelt ja oma kaaslaselt, mis oli nende jaoks päeva parim osa. Jaga perega oma lemmikhetki. Sellise harjumuse kujundamine aitab salvestada õnnelikke mälestusi. Lisaks võite pidada päeva tähtsündmuste päevikut või joonistada päeva tähtsündmusest pilt, teha sellest lauluke või luuletus.

Tänulikkuse ringis võite näiteks igaüks öelda 3 asja (nt. ilus ilm, tervis, tore mängukohting, hea sõber, õnnelik pere, maitsev õhtusöök, sain hästi hakkama, hea tuju jne. jne.), mille eest täna tänulikud olete. Tehke sellest tore igapäevane rituaal:)

  • Lasteaias või koolis võiks selline tänulikkuse ring kuuluda hommikuringi või päeva kokkuvõtte aega.

Ilusat tänutunde kasvatamist!

PS! Aitäh, et lugesid ja aitäh, et oled see, kes Sa oled… oma imelisuses, oma annetega, oma erilisusega!!! Sa oled maailmale kingituseks!


Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •