Loovlaps

Värviline hingamine

Värvid ergutavad meie loovust ning mõjutavad enesetunnet. Igal värvil on oma keel ning mõju. Eraldi tervendussüsteemina on välja arendatud isegi värviteraapia, kus inimese tervise ja tasakaalu taastamiseks värve kasutatakse. Lase lapsel endal otsustada, mis on see värv, mis talle praegusel hetkel kõige rohkem meeldib ja rõõmu toob.

Las laps leiab endale mugava asendi, näiteks istub või lamab, silmad võiksid kinni olla.

Palu lapsel kujutleda oma lemmikut värvitooni. Nüüd palu lapsel kujutleda, et just seda värvi värvikera on tema ees. Las laps hingab sisse ja kujutleb, kuidas terve keha täitub selle värviga. See värv rahustab ja rõõmustab, lõõgastab ja tasakaalustab.

Sisse hingates täitub keha lemmikvärviga ja välja hingates voolavad kõik pinged, mured, ärevus välja. Sisse hingates täitub keha sooja pehme lõõgastuslainega ning välja hingates lahkuvad kõik pinged. Korrake hingamisringi nii kaua, kuni laps tahab.

Pärast hingamisharjutust võib laps joonistada ennast täidetuna oma lemmikvärvist. Näiteks joonistab oma keha kontuuri ja värvib selle kollaseks.

Värvilist päeva!!!


Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •