Loovlaps

Visualiseerimisharjutus “Sõit pilvekesel”

Las laps pikutab mõnusalt voodis või vaibal/matil. Võid talle peale panna sooja pleedi või teki.

See lõõgastav visualiseerimisharjutus sobib väga hästi ka unejutuks.

Loe talle järgnev looke:

Hinga sügavalt ja pehmelt, sa paitad end sooja lõõgastava õhuga. Hingad sisse rahu ja rõõmu. Välja hingates voolavad kõik mured sinu kehast ja mõtetest välja. Hingad sisse säravat valget valgust ja välja hingates voolavad kehast välja kõik pinged.

Kujutle nüüd, kuidas lamad pehmel koheval pilvel – sa oled justkui vati sees… nii mõnus ja soe on olla. Tasapisi hakkab sinu pilveke ülespoole liikuma ja sina koos pilvega.

Sa naudid seda lõbusat tunnet, kus sõidad pilve peal. Tuuleke lükkab pilve pehmelt edasi ja päike paitab su nägu ja keha.

Sa hõljud seal pilvekesel, su keha lihtsalt lamab seal, sa ei pea üldse end liigutama ja võid sügavalt puhata. Hõljud sinises taevalaotuses. Vahepeal lendavad sinust mööda sõbralikud linnukesed, kes sulle laulavad ja siis oma teekonda jätkavad.

Hõljud seal pehme pehme pilve sees, soojas turvalises paigas, kus oled täiuslikult hoitud ja kaitstud. Tuuleke silitab su põski ja päike soojendab sind.

Mõnule seal kohevas pilves, kuni oled välja puhanud ja kui oled valmis, siis hakkab su pilveke vaikselt maa peale tagasi langema, et sind turvaliselt tagasi oma koju tuua. Pea alati meeles, et oled igal pool sama hoitud ja kaitstud nagu selle koheva ja pehme pilve kaisus.


Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •